7 głównych powodów do inwestowania w Indonezji

 1. Indonezja dysponuje ogromnym rynkiem krajowym.
  Indonezja licząca 261.1 miliona ludzi, jest czwartym największym krajem na świecie pod względem liczby mieszkańców. To sprawia, że rynek krajowy Indonezji ma wielki potencjał w kwestii tworzenia korzyści.
 2. Indonezyjska gospodarka zdrowia.
  Według Banku Światowego, Indonezyjska gospodarka jest siódmą największą na świecie gospodarką pod względem PKB. Utrzymuje silny, stały wzrost ekonomiczny oraz perspektywy na najbliższe lata pozostają pozytywne, jak twierdzi Światowy Bank. Indonezyjskie PKB w skali roku wzrosło z 5,1% w trzecim kwartale 2017 do 5,2% w kwartale czwartym roku 2017. Wzrosło ono również o 0,1% w porównaniu z poprzedzającym rokiem 2016, co stanowi najwyższą stopę wzrostu w przeciągu ostatnich czterech lat. W kwartale drugim 2018 tempo wzrostu Indonezyjskiej gospodarki wynosi 5,27%.
 3. Stabilność polityczna.
  Kolejnym powodem dla którego warto zainteresować się inwestowaniem w Indonezję jest stabilna polityka kraju. Indonezja stanowi trzecią największą na świecie demokrację, dysponuje największą gospodarką w Azji Południowo - Wschodniej oraz jest jedynym członkiem ASEAN w G20. Jest to wzór udanej transformacji politycznej. Indonezja jest stabilna politycznie oraz ma prezydencki system demokracji.
 4. Prowadzenie biznesu staje się łatwiejsze z każdym rokiem.
  Indonezja dołożyła wszelkich starań, aby stać się godną skoku o 15 miejsc w górę w zeszłorocznej liście rankingowej Banku Światowego. Statystyki dotyczące “Łatwości prowadzenia biznesu” z roku 2017 plasują Indonezję na dziewięćdziesiątej pierwszej pozycji. W porównaniu ze stu dwudziesto ósmą  pozycją zajmowaną w 2013, kilka ostatnich lat znacznie przyczyniło się do poprawy w rankingu - co stanowi kolejny powód dla którego warto jest inwestować w Indonezję.Dyrektor krajowy Banku Światowego Rodrigo Chaves oświadczył, że na zmianę pozycji Indonezji w rankingach silny wpływ miały między innymi:
  - Większa łatwość w nawiązywaniu nowych biznesów
  - Rejestracja nieruchomości
  - Pozyskiwanie finansów
  - Opłacanie podatków
  - Angażowanie się handel transgraniczny
  - Nawiązywanie umów
  - Wsparcie rządowe
 5. Rząd Indonezji silnie wspiera wszelkie formy inwestycji napływające z zagranicy.
  Łączne inwestycje bezpośrednie (zarówno zagraniczne, jak i krajowe) wzrosły o 12,4% w 1 kwartale 2018 roku. “To pierwszy raz na przestrzeni wielu lat kiedy Indonezja podjęła kroki w stronę otwierania się na inwestycje.” powiedział Lin Neumann, dyrektor zarządzający American Chamber of Commerce w Indonezji.
 6. Indonezja dysponuje wieloma zasobami naturalnymi.
  Indonezja jest krajem bogatym w zasoby naturalne między innymi takich jak olej oraz inne produkty wydobywcze. Dodatkowo dysponuje ona wieloma innymi zasobami naturalnymi takimi jak tarcica, produkty naturalne i lasy.
 7. Jedna z najszybciej rozwijających się klas średnich na świecie.
  Klasa średnia w Indonezji rozwija się wyjątkowo szybko, stanowiąc cenną grupę docelową dla inwestorów. Według McKinsey, około 90 milionów Indonezyjczyków dołączy do klasy konsumenckiej jeszcze przed 2030 rokiem. Klasa konsumencka w tym przypadku będzie dotyczyła ludzi z rocznym dochodem netto w wysokości 3.600 USD lub więcej, pod względem parytetu siły nabywczej. To będzie oznaczało dodatkowe 1 bilion dolarów rocznych wydatków tworzonych przez coraz bardziej wyrafinowanych konsumentów.

 
Leave a Reply

Your email address will not be published.


Comment


Name

Email

Url