10 organizacji, z pomocą których możesz pomóc ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami w Indonezji

W ubiegły piątek (28 września) Indonezyjską wyspą Sulawesi wstrząsnęło trzęsieniem ziemi o sile 7,5 w skali Richtera. Po trzęsieniu w wyspę uderzyło tsunami. Fale wzbiły się na wysokość ponad trzech metrów. W poniedziałek rząd potwierdził 1234 ofiar śmiertelnych, jednakże liczba ta może wzrosnąć, gdyż ofiary wciąż są wydobywane spod gruzów licznych budynków. Zawaliło się tysiące domów, szpitali, centrów handlowych i hoteli. Wystąpiła poważna awaria sieci energetycznej na całej wyspie. Działania ratownicze, jak również kontakt z bardziej odległymi regionami są utrudnione przez uszkodzone drogi, lotnisko i zerwane linie telekomunikacyjne. Szacuje się, że katastrofa dotknęła łącznie ponad 1,6 miliona osób. Ranni poddawani są opiece medycznej w rozstawionych prowizorycznych namiotach. Wiele osób śpi w schroniskach lub na ulicy, bez dostępu do żywności, lekarstw lub wsparcia psychologicznego. Zbiorowe groby są wykopywane w całym mieście. Na szczęście istnieje kilka organizacji niosących niezbędną pomoc na terenie Sulawesi.

 

Oto lista 10 organizacji wspierających ofiary trzęsienia ziemi i tsunami w Indonezji:

 

  • UNICEF dokłada wszelkich starań, aby odnaleźć rodziny dzieci oddzielnych od rodziców; wesprzeć dokarmianie niemowląt oraz małych dzieci; zapewnić dostęp do czystej wody oraz wsparcie psychologiczne dla poszkodowanych dzieci.
  • Międzynarodowy Fundusz Kryzysowy Oxfam zamierza dotrzeć do tysięcy mieszkańców Indonezji z niezbędną pomocą, w tym z posiłkami gotowymi do spożycia, zestawami do uzdatniania wody, toaletami, materiałami sanitarnymi oraz tymczasowymi schronieniami.
  • CARE pracuje już na terenie Indonezji, oceniając szkody i zapewniając potrzebującym niezbędną im do życia czystą wodę, schronienie i zestawy sanitarne.
  • Czerwony Krzyż jest na miejscu katastrofy niemalże od samego początku, wraz z zespołami poszukiwawczo-ratowniczymi, karetkami pogotowia i ekipami pierwszej pomocy. Pracują nad zdobyciem żywności, wody, urządzeń sanitarnych, schronienia i innych niezbędnych zasobów, w tym krwi dla ofiar.
  • GlobalGiving wspiera działania ratownicze na terenie obszarów dotkniętych katastrofą. Chcą w trybie natychmiastowym zapewnić osobom najbardziej poszkodowanym niezbędne im do życia środki, takie jak żywność, paliwo, czysta woda, produkty higieniczne i schronienie.
  • Zespół ratownictwa medycznego International Medical Corps ocenia szkody, planuje natychmiastowe działania naprawcze i ratunkowe, aby zapewnić niezbędną opiekę zdrowotną i dostawę niezbędnych środków do życia dla osób, które przeżyły.
  • Heart to Heart zapewnia bezpłatne usługi medyczne, leki, zestawy sanitarne oraz sprzęt medyczny ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami. Zebrane fundusze zostaną przekazane na doraźną pomoc w obliczu tej katastrofy.
  • World Vision utworzyło centrum karmienia niemowląt i dzieci w okolicy swojego biura w Palu; Przygotowało również dostęp doartykułów sanitarnych, w tym zestawy dla rodzin z dziećmi.
  • Direct Relief pracuje nad przygotowaniem i dostarczeniem leków oraz pomocy medycznej ocalałym w tej katastrofie. Rozpoczną również dostarczanie niezbędnych środków medycznych do pozostałych regionów dotkniętych trzęsieniem ziemi i tsunami.
  • HOPE jest na miejscu w najbardziej dotkniętym katastrofą Palu, oceniając potrzeby i wspierając lokalnych respondentów. Wszystkie zebrane fundusze będą przeznaczone na potrzebną pomoc w obliczu owego kryzysu.

 

Wciąż odnajdywane są kolejne ofiary, wyspa pogrążona jest w chaosie i rozpaczy. Możesz pomóc poszkodowanym, przekazując datek na jeden z funduszy prowadzonych przez tych dziesięć organizacji. Każdy grosz się liczy. Ty również możesz uratować czyjeś życie.

- Marcelina Luna Deńca
Leave a Reply

Your email address will not be published.


Comment


Name

Email

Url